Blog sklepu Świat Peruk

Blog prowadzony przez pracowników naszego sklepu z perukami to miejsce poświęcone różnym zagadnieniom związanym z wyrobami perukarskimi. Znajdziesz tu odpowiedzi na wiele pytań, a także ciekawe kwestie, sposoby zakładania peruk czy wiązania turbanów. Staramy się poruszać wszystkie ważne tematy, aby nasi Klienci byli jak najlepiej doinformowani.

Zależy nam, aby prowadzony przez nas blog był bogatym źródłem wiedzy. Jeżeli w poniższych wpisach nie znajdziesz interesującego Cię zagadnienia, zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości, dotyczące noszenia peruk, chust czy tupetów. W naszych wpisach poświęcamy uwagę zarówno wyrobom dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci.

 

dziecko

Z jakich włosów najlepiej wybrać perukę dla dziecka?

Wybór odpowiedniej peruki dla dziecka może być trudnym i stresującym zadaniem, szczególnie jeśli rodzice muszą zmierzyć się z tym wyzwaniem po raz pierwszy. Maluchy mogą potrzebować peruki z różnych powodów, takich jak choroba, leczenie medyczne powodujące wypadanie włosów czy chęć zmiany wyglądu. Właściwy dobór peruki wpłynie na komfort noszenia oraz pewność siebie dziecka. Dlatego warto zastanowić się nad rodzajem wyrobu.

Czytaj więcej

suszenie włosów

Czy peruki można suszyć?

Chociaż peruki są coraz bardziej popularne na całym świecie jako sposób na zmianę fryzury, stylizację czy nawet rozwiązanie problemów z wypadaniem włosów, wiele osób zastanawia się nad ich pielęgnacją. Jedno z najczęstszych pytań dotyczy suszenia peruk. Czy można je suszyć, a jeśli tak, to jak to robić, by nie uszkodzić delikatnych włókien? Poniżej odpowiemy na te pytania, analizując różne metody suszenia wyrobów.

Czytaj więcej

kobieta w peruce

Czy perukę można nosić codziennie?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, peruki nie są już jedynie atrybutem teatralnym czy przeznaczeniem dla osób zmagających się z utratą włosów z powodu choroby. Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na ich noszenie, aby urozmaicić swój wygląd i dodać sobie pewności siebie. Poniżej przybliżymy temat codziennego noszenia peruki, omówimy zalety takiego rozwiązania oraz przedstawimy kilka praktycznych wskazówek dotyczących pielęgnacji.

Czytaj więcej

kobieta wybierająca perukę w sklepie

Dlaczego warto przymierzyć perukę przed zakupem?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego warto przymierzyć perukę przed zakupem? Wybór odpowiedniej peruki może być dla wielu osób nie lada wyzwaniem. To oczywiście bardzo osobista decyzja, która wpływa na samopoczucie, a także sposób, w jaki prezentujesz się na co dzień. Warto więc dowiedzieć się, jak dokonać właściwego wyboru i uniknąć późniejszego rozczarowania.

Czytaj więcej

peruki

Polecane firmy produkujące peruki

Ze względu na to, że noszenie wyrobów perukarskich w ostatnich latach stało się tak popularne, na rynku można znaleźć wiele firm zajmujących się produkcją takich artykułów. Podczas wyboru odpowiedniej peruki warto zapoznać się z daną marką, aby mieć pewność, że produkt wyróżnia się wysoką jakością. Aby ułatwić to zadanie naszym klientom, przedstawiamy jedne z najlepszych firm produkujących peruki. Poznaj je i sprawdź, dlaczego ich produkty zasługują na uwagę.

Czytaj więcej

warkocze

Jakie włosy wykorzystywane są do peruk naturalnych?

Peruki naturalne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ich stosowanie jest komfortowe, a poza tym bardzo ładnie wyglądają. Cechują się też dużą wytrzymałością, w związku z czym mogą być stosowane przez długi czas. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu do ich produkcji prawdziwych włosów. Mogą być one różnego pochodzenia. W tekście omawiamy poszczególne rodzaje włosów – sprawdź, które są najczęściej, a które najrzadziej wykorzystywane.

Czytaj więcej

szczotka do włosów

Jaką szczotkę wybrać do pielęgnacji peruk?

Właściwe dbanie o peruki ma bardzo duże znaczenie. Szczególnej pielęgnacji wymagają wyroby naturalne – aby przez długi czas zachwycały ładnym wyglądem oraz wysoką jakością, należy je regularnie myć, a także czesać. W tym celu warto stosować odpowiednio dopasowane akcesoria. W poniższym tekście podpowiadamy, jaka szczotka najlepiej sprawdza się do pielęgnacji peruk naturalnych. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Czytaj więcej

refundacja peruki

Jak uzyskać refundację na peruki medyczne?

Peruki nosi się z różnych powodów. Najczęściej mają one za zadanie poprawić wygląd po utracie prawdziwych włosów. Wpływają pozytywnie nie tylko na wizerunek, ale również na samopoczucie. Fryzura ma bowiem bardzo duże znaczenie dla wielu osób, nie tylko kobiet. W związku z tym możliwe jest uzyskanie refundacji na peruki medyczne. Wiesz, kto może się o nią ubiegać i w jaki sposób to zrobić? Jeśli nie, przeczytaj poniższy tekst. Wyjaśniamy zasady.

Czytaj więcej

naturalna peruka

Kto najczęściej decyduje się na noszenie peruki?

Wyroby perukarskie są znane już od wielu lat, ale największym zainteresowaniem cieszą się obecnie. Dawniej były noszone głównie przez osoby chore, które na skutek schorzenia traciły swoje prawdziwe włosy. By ukryć łysienie, świetnie sprawdzały się damskie i męskie peruki. Dzisiaj są one zakładane również w celu zmiany wizerunku. Umożliwiają szybką i skuteczną modyfikację wyglądu. Sprawdź, kto najczęściej decyduje się na noszenie wyrobów perukarskich.

Czytaj więcej

kobieta w łóżku

Czy peruka przeszkadza w zbliżeniach intymnych?

Noszenie peruki ułatwia codziennie funkcjonowanie, ponieważ poprawia wygląd i tym samym zwiększa pewność siebie, a nawet dodaje odwagi. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób chorych, które cierpią na wypadanie lub przerzedzenie włosów na skutek schorzenia. Nie można sobie jednak pozwolić na żadne ograniczenia z tym związane. Sprawdź, czy peruka przeszkadza, czy może pomaga w zbliżeniach intymnych?

Czytaj więcej