Przydatne informacje o perukach

peruka 2Zapoznaj się z przydatnymi informacjami o perukach, które pomogą zadbać Ci o zdrowy i piękny wygląd produktu. Najważniejszą zasadę stanowi odpowiednia pielęgnacja tych wyrobów. Różni się ona w zależności od rodzaju peruki. Artykuły wykonane z naturalnego włosia należy regularnie szczotkować, co wpływa pozytywnie na ich blask oraz miękkość. Po zdjęciu peruki trzeba ją odwiesić w specjalne miejsce, aby nie doprowadzić do jej zmechacenia i zniszczenia. W tym celu warto zaopatrzyć się w stojak bądź główkę. Peruka nie powinna mieć styczności z silnymi zapachami, jak np. dym papierosowy czy detergenty. Wyroby z włosów naturalnych można stylizować za pomocą wysokiej temperatury, ale pamiętaj, że może ona je obciążyć i uszkodzić.

O peruki z włosia syntetycznego również należy odpowiednio dbać. Właściwa pielęgnacja jest w stanie przedłużyć ich żywotność i poprawić wygląd. Przede wszystkim warto unikać częstego szczotkowania wyrobu. Włosy kręcone wystarczy przeczesywać palcami, natomiast włosy proste można delikatnie i rzadko czesać szczotką. Peruki syntetyczne mogą się mechacić oraz elektryzować, aby tego uniknąć, trzeba je spryskać mgiełką odżywczą przed każdym założeniem. Na rynku są dostępne różne kosmetyki do pielęgnacji peruk, ale wybieraj wyłącznie te o dobrym składzie. Powinny to być specjalne produkty do peruk syntetycznych. W przeciwieństwie do peruk naturalnych, włosów sztucznych nie wolno prostować czy kręcić za pomocą urządzeń wykorzystujących wysoką temperaturę.

Ciekawostka o perukach

Prekursorami sztuki perukarskiej są starożytni Egipcjanie, którzy stworzyli piękną kulturę. Peruka wskazywała ich status społeczny, a także majątkowy. Ponadto stanowiła dla nich synonim urody oraz elegancji. Ważną postacią w historii Egiptu jest Kleopatra, która kojarzona jest przede wszystkim z perukami. Królowa była symbolem piękna, co potwierdza atrakcyjność wyrobów perukarskich. Aktualnie peruki są noszone przez osoby w różnym wieku, bez względu na płeć. Mogą być zakładane z wielu powodów. Najczęściej mają za zadanie ukryć wypadające włosy, a niekiedy stanowią element przebrania.