Co to dokładnie znaczy, że peruka jest naturalna?

Peruki naturalne to doskonały sposób na zmianę wizerunku bez konieczności ingerencji we własne włosy. Czym dokładnie różnią się od syntetycznych odpowiedników i co sprawia, że są tak pożądane? W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, aby rozwiać wszelkie wątpliwości związane z perukami naturalnymi. Dowiedz się, czym tak naprawdę są i kiedy się przydają.

 

Rodzaje włosów używanych do produkcji peruk naturalnych

Peruki naturalne, jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z prawdziwych ludzkich włosów. W przeciwieństwie do peruk syntetycznych, które są produkowane z materiałów takich jak akryl czy poliester, peruki naturalne cechują się wyjątkową jakością oraz realistycznym wyglądem. Włosy używane do ich produkcji pochodzą z różnych źródeł, a ich rodzaj wpływa na efekt.

naturalna peruka

Najbardziej cenione są peruki wykonane z włosów europejskich, ze względu na ich strukturę oraz kolorystykę. Włosy te są zbliżone do włosów większości Polek i Polaków, dlatego też peruki z nich wykonane cieszą się dużym uznaniem. Innymi rodzajami włosów stosowanych w perukach naturalnych są włosy azjatyckie oraz indyjskie.

 

Proces produkcji peruk naturalnych

Produkcja peruk naturalnych to skomplikowany proces, który wymaga precyzji oraz doświadczenia. Włosy używane do ich tworzenia muszą być najpierw odpowiednio przygotowane. Obejmuje to mycie, suszenie, a także sortowanie pod względem długości i koloru. Następnie włosy są zszywane na specjalne siateczki, stanowiące bazę peruki. Siateczki te są dopasowywane do kształtu głowy klienta, co pozwala na uzyskanie idealnego efektu.

W zależności od potrzeb klienta peruki naturalne mogą być wykonane na różne sposoby. Można je zszyć ręcznie, co pozwala na większą precyzję oraz swobodę w układaniu włosów, ale jest również bardziej czasochłonne i kosztowne. Alternatywą jest produkcja maszynowa, która jest szybsza i tańsza, jednak może nie dawać tak dobrego efektu.