Jak założyć tupet na głowę?

Tupet stanowi świetną alternatywę dla peruki – jest polecany przede wszystkim osobom, którym zależy na sprawnym zakładaniu wyrobu na głowę. Największą zaletę produktu stanowi bowiem to, że każdy błyskawicznie poradzi sobie z jego zamocowaniem. Jest to baza z doszytymi włosami naturalnymi lub syntetycznymi. Niezależnie od wybranego rodzaju tupetu, na pewno szybko nauczysz się jego zakładania.

Jest to rodzaj wyrobu perukarskiego, wyróżniający się wygodą noszenia i przewiewnością. Bazę tupetu produkuje się z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu zapewnia ona przepływ powietrza i nie powoduje uczucia gorąca. Produkt świetnie maskuje przerzedzenia na głowie i zapewnia komfort noszenia, dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Jego zaletą jest również to, że można go szybko założyć na głowę. Potrzebne są do tego wyłącznie odpowiednie spinki, umożliwiające samodzielne przymocowanie włosów.

 

Sposób mocowania tupetu

mężczyzna w tupecie

 

Aby zamocować tupet na głowie, nie trzeba używać specjalnej taśmy czy kleju. Aplikacja produktu jest bardzo prosta i świetnie radzą sobie z nią osoby w różnym wieku. Do założenia tupetu potrzebne są spinki clip in, za pomocą których błyskawicznie przymocujesz wyrób perukarski do włosów. Taki sposób mocowania jest nie tylko szybki, ale również bezpieczny dla skóry głowy i włosów oraz wytrzymały. Możesz mieć pewność, że tupet nie spadnie nawet podczas uprawiania sportu czy innych aktywności. Odpowiednia pielęgnacja produktu sprawi, że będzie służył przez długi czas. Decydując się na produkt wykonany z naturalnych włosów, należy liczyć się ze sporym wydatkiem, ale jest to zakup na lata, dlatego nie warto na nim oszczędzać.

Przed przystąpieniem do zakładania tupetu przygotuj sobie wszystkie spinki, a następnie umieść produkt w miejscu na głowie, gdzie ma zostać przyczepiony. Bardzo istotne jest, aby nie dosuwać go całkowicie do przedniej linii włosów. Kiedy znajdzie się już w odpowiednim miejscu – przypnij go mocno spinkami. Na początku użyj spinki frontowej, po czym wykorzystaj spinki tylne. Podczas ich przypinania, naciągnij tupet delikatnie do tyłu, aby odpowiednio przykrył przerzedzenia na głowie. Gdy wykonasz te kroki, rozpocznij przypinanie spinek bocznych na ukos, cały czas naciągając tupet. Po wpięciu wszystkich spinek ułóż odpowiednio fryzurę i ciesz się jej wyglądem. Włosy możesz dowolnie czesać i modelować, dzięki czemu uzyskasz niesamowity efekt. Za pomocą tupetu możliwe jest stworzenie gęstej i ładnej fryzury.