Jaką szczotkę wybrać do pielęgnacji peruk?

Właściwe dbanie o peruki ma bardzo duże znaczenie. Szczególnej pielęgnacji wymagają wyroby naturalne – aby przez długi czas zachwycały ładnym wyglądem oraz wysoką jakością, należy je regularnie myć, a także czesać. W tym celu warto stosować odpowiednio dopasowane akcesoria. W poniższym tekście podpowiadamy, jaka szczotka najlepiej sprawdza się do pielęgnacji peruk naturalnych. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

 

Codzienne noszenie peruki naturalnej może przyczyniać się do pogorszenia jej stanu oraz wyglądu. W związku z tym konieczne okazuje się zarówno mycie, jak i dokładne czesanie wyrobu. Aby fryzura ładnie się prezentowała, należy ją każdego dnia układać zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Najlepiej zastosować specjalny preparat ułatwiający rozczesywanie włosów. W tym celu doskonale sprawdzają się mgiełki, przywracające blask oraz przedłużające żywotność fryzury.

 

Szczotka odpowiednia do peruki naturalnej

szczotka

Aby dokładnie rozczesać włosy w peruce naturalnej, warto zastosować szczotkę lub grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Na początku rozczesz dolne partie włosów, a następnie przejdź do górnych, układając je zgodnie z ich naturalnym kierunkiem. Dobrym wyborem do pielęgnacji peruki wykonanej z włosów naturalnych jest elastyczna szczotka o niewielkim rozmiarze. Taki model z łatwością można schować do torebki i mieć przy sobie przez cały dzień. Niekiedy konieczne może się okazać poprawienie fryzury w najmniej spodziewanym momencie. Warto być na to przygotowanym.

Wybierając szczotkę lub grzebień do peruki, zwróć również uwagę, aby końce były gładko zakończone. Nie bez znaczenia jest również wytrzymałość produktu – nie warto kupować tanich modeli, które szybko się uszkodzą. Zdecydowanie lepiej zainwestować w wysokiej jakości, wytrzymałą i odporną na uszkodzenia szczotkę.