Jakie włosy wykorzystywane są do peruk naturalnych?

Peruki naturalne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ich stosowanie jest komfortowe, a poza tym bardzo ładnie wyglądają. Cechują się też dużą wytrzymałością, w związku z czym mogą być stosowane przez długi czas. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu do ich produkcji prawdziwych włosów. Mogą być one różnego pochodzenia. W tekście omawiamy poszczególne rodzaje włosów – sprawdź, które są najczęściej, a które najrzadziej wykorzystywane.

 

Używanie peruk naturalnych zapewnia piękny wygląd. Niektórzy nawet się nie zorientują, że masz na głowie wyrób perukarski. Wygląda on bowiem bardzo naturalnie, w związku z czym świetnie sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na ważne uroczystości. Peruki wykonane z prawdziwych włosów można nosić podczas wykonywania wielu czynności.

 

Pochodzenie włosów często stosowanych do produkcji peruk naturalnych

obcięte warkocze

Do produkcji peruk naturalnych wykorzystuje się włosy różnego pochodzenia. Należą do nich głównie włosy europejskie, słowiańskie, chińskie, indyjskie oraz mongolskie. Bardzo popularne w tworzeniu wyrobów perukarskich są fryzury azjatyckie. Wynika to z ich łatwej dostępności. Okazuje się bowiem, że w kulturze indyjskiej nie można obcinać włosów dziewczynkom do 12 roku życia. Dzięki temu istnieje duża możliwość późniejszego wykorzystywania ich do produkcji peruk. Takie fryzury zazwyczaj mają lśniący wygląd, gdyż nie są poddawane żadnym zabiegom.

 

Jakie włosy są najdroższe?

Najdroższe i tym samym najbardziej pożądane są włosy pochodzenia słowiańskiego. Wynika to z tego, że są trudno dostępne. Kobiety w krajach słowiańskich bardzo często poddają swoje fryzury koloryzowaniu i innym inwazyjnym zabiegom, co utrudnia wykorzystanie tych włosów do produkcji peruk, a przede wszystkim znacznie osłabia ich wartość. W przypadku tego pochodzenia możliwe jest także uzyskanie wyrobów z jasnymi włosami, co niestety rzadko spotyka się w przypadku włosów azjatyckich czy nawet europejskich pochodzących z Włoch lub Hiszpanii.