Czy perukę należy zdejmować przed spaniem?

Bogaty wybór peruk sprawia, że są one chętnie noszone nie tylko przez osoby chore, ale również zdrowe. Z ich pomocą można ukryć łysienie, co okazuje się bardzo istotne w przypadku wielu schorzeń powodujących wypadanie włosów. Peruki ułatwiają także sprawną zmianę wizerunku. Z tego powodu są zakładane przez osoby, którym zależy na szybkiej zmianie swojego wyglądu. W poniższym tekście podpowiadamy, czy w wyrobach perukarskich można spać.

Na rynku dostępne są zarówno peruki syntetyczne, jak i naturalne. Niezależnie, który model wybierzesz, możesz liczyć na szybką zmianę wizerunku, a także poprawę swojej samooceny. Jeśli nie czujesz się dobrze we własnych włosach lub chcesz ukryć ich wypadanie, zaopatrz się w odpowiednio dobraną perukę. Wyroby syntetyczne są znacznie tańsze, dlatego wiele osób decyduje się na ich zakup, zwłaszcza peruka jest potrzebna wyłącznie na jedną lub kilka okazji. Natomiast jeżeli zamierzasz nosić wyrób codziennie, warto zainwestować w wysokiej jakości perukę wykonaną z włosów naturalnych. Okazuje się ona bowiem znacznie bardziej wytrzymała i ładniej się prezentuje. Ponadto można ją dowolnie modelować, układać, a nawet farbować czy podcinać.

Niezależnie od tego, na jaki model peruki się zdecydujesz, powinieneś ją zdejmować na noc. Peruki naturalne można nosić każdego dnia przez długi czas, zwłaszcza jeśli zadbasz o ich właściwą pielęgnację. Mimo to nie można w nich spać, ponieważ takie działanie mogłoby doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia.

kobieta śpi

 

Na co odkładać perukę na noc?

Spanie w peruce wiąże się z jej ciągłym ocieraniem o poduszkę, co może ją znacząco zniszczyć. Lepiej nie dopuścić do takiej sytuacji, zwłaszcza że nocą, gdy nikt nas nie widzi, można sobie pozwolić na naturalność. Skóra głowy może dzięki temu odpocząć od wyrobu, co również jest bardzo ważne. Kładąc się spać, należy zadbać o właściwe przechowywanie peruki. Najlepiej odkładać ją na specjalny stojak lub główkę, co umożliwi zachowanie jej właściwego kształtu i wyglądu. Jeśli jednak nie posiadasz takich akcesoriów, możesz wieszać wyrób na haczyk. Pamiętaj, aby nie przetrzymywać go na płasko w szufladzie, ponieważ w taki sposób peruka mogłaby się odkształcić lub uszkodzić. Zdejmowanie wyrobu na noc pozwoli cieszyć się jego wyglądem przez dłuższy czas.