Czy pod peruką rosną włosy?

Peruka to świetny sposób na ukrycie wypadających włosów. Najczęściej na jej noszenie decydują się osoby, które cierpią na łysienie z powodu choroby. Wiele schorzeń powoduje niszczenie naturalnej fryzury, w związku z czym dana osoba może czuć się niekomfortowo i niepewnie. Aby zwiększyć pewność siebie oraz poczucie własnej wartości, warto zdecydować się na noszenie wyrobu perukarskiego.


Schorzenia powodujące wypadanie włosów to główna przyczyna noszenia peruk, ale nie jedyna. Niekiedy na ich zakładanie decydują się również osoby zdrowe, którym zależy po prostu na szybkiej zmianie wyglądu. Za pomocą wyrobu perukarskiego możliwe jest odmienienie własnego wizerunku. Bogaty wybór peruk sprawia, że każdy klient może dopasować produkt do swoich potrzeb oraz upodobań.

Na rynku dostępne są zarówno peruki naturalne, jak i syntetyczne. Mogą je nosić nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Są to wyroby przeznaczone dla osób dorosłych, a także dzieci. Istnieje specjalna oferta peruk dziecięcych.

 

Czy peruka ma wpływ na porost włosów?


pasmo włosów na białym tle

Niezależnie od wybranego rodzaju peruki, powinieneś pamiętać, że jak najbardziej rosną pod nią włosy. Nie musisz się więc obawiać, że przez noszenie wyrobu, nie odrosną prawdziwe włosy. Peruka nie wpływa w żaden sposób na fryzurę – nie spowalnia rośnięcia włosów i nie niszczy ich. Dzięki niej możliwe jest jedynie ukrycie łysienia. Jeśli zdecydujesz się na perukę naturalną, możesz swobodnie wykonywać w niej większość czynności. Okazuje się odpowiednia do noszenia zarówno na co dzień, jak i podczas ważniejszych wyjść. Natomiast peruka syntetyczna polecana jest na specjalne okazje, ponieważ nie wyróżnia się tak dobrą jakością i odpornością na uszkodzenia, co wyrób naturalny. W związku z tym szybciej może się uszkodzić, ale to również nie wpływa na porost znajdujących się pod nią włosów.

W żadnej peruce nie powinno się jednak spać. To również nie ma żadnego znaczenia dla prawdziwych włosów, które spokojnie odrastają, ale spanie w wyrobie perukarskim wpływa na jego wygląd. Pocieranie produktem o poduszkę przez długi czas może go znacząco uszkodzić. Dlatego dobrym pomysłem jest odkładanie peruki na noc, najlepiej w bezpieczne miejsce.