Czy regeneracji można poddać każdą perukę?

Peruki wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby zachwycały swoim wyglądem i prezentowały się jak najbardziej naturalnie. Dzięki temu prawdopodobnie nawet nikt się nie zorientuje, że nosisz wyrób perukarski, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na zakup produktu wykonanego z włosów naturalnych. Jeśli jednak doprowadzisz do jego zniszczenia, możesz oddać go do regeneracji. W poniższym tekście podpowiadamy, czy każda peruka nadaje się do tego zabiegu.

Na noszenie peruki najczęściej decydują się osoby chore, zmagające się z problemem wypadających włosów. Czasem jednak kupują je również klienci zdrowi, którzy chcą po prostu zmienić swój wizerunek. Niezależnie od powodu, dla którego decydujesz się na zakup peruki, musisz pamiętać o jej odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu będziesz mógł przez długi czas cieszyć się wysoką jakością i ładnym wyglądem wyrobu. Dotyczy to zarówno peruk naturalnych, jak i syntetycznych.

Najważniejsze jest oczywiście regularne mycie wyrobów. Poza tym trzeba uważać, aby nie wykonywać w nich niewskazanych czynności. Znacznie więcej możliwości zapewniają peruki naturalne, które można nie tylko dowolnie stylizować, ale także podcinać, a nawet farbować. Ich duże przeciwieństwo stanowią wyroby syntetyczne, których nie powinno poddawać się różnym zabiegom, ponieważ naraża je to na trwałe uszkodzenie. Nie można w nich także spać czy uprawiać sportu, gdyż pot gromadzący się na skórze głowy również prowadzi do ich zniszczenia. Ratunkiem na większość uszkodzeń okazuje się jednak regeneracja.

regeneracja peruki

 

Jakie peruki można poddać zabiegowi regeneracji?

Regeneracji można poddać zarówno peruki naturalne, jak i syntetyczne. Niezależnie od rodzaju, wyrób może ulec uszkodzeniu. Najczęściej dzieje się to przez niewłaściwe użytkowanie, ale niekiedy prowadzi do tego również długie i częste noszenie produktu. Po pewnym czasie nie wygląda on już tak dobrze, jak na początku. W takiej sytuacji dobrym pomysłem okazuje się wykonanie regeneracji peruki. Zabieg szczególnie sprawdza się w przypadku wyrobów naturalnych, ponieważ są one drogie i zakup nowych nie jest tak opłacalny, jak naprawienie starej peruki. Zanim jednak zdecydujesz się na jej regenerację, skontaktuj się ze specjalistą, aby ustalić, czy na pewno możliwe jest przywrócenie pierwotnego wyglądu peruki.

Nie tylko peruki naturalne można naprawiać. Jak najbardziej zabiegowi regeneracji można poddać wyroby syntetyczne, ale nie zawsze jest to opłacalne. Dlatego dużo osób decyduje się na zakup nowych produktów ze sztucznego włosa. Nie są one bowiem tak drogie, jak wyroby naturalne. Natomiast zabieg regeneracji jest kosztowny. Jego cena zależy od rodzaju peruki, a także zakresu uszkodzeń. To, czy perukę uda się naprawić, oceni specjalista zajmujący się regeneracją. Nie wszystko zniszczenia można bowiem zniwelować, dlatego nie zawsze peruka będzie mogła być oddana na ten zabieg.