Czy w peruce można uprawiać sport?

Klienci, dla których sport jest ważną dziedziną w życiu, często zadają nam pytanie, czy w peruce można uprawiać sport? My odpowiadamy na to: oczywiście! Noszenie peruki wcale nie musi wykluczyć Cię z życia aktywnego. Podobnie, jak do tej pory możesz uprawiać sport. Musisz jedynie wybrać wyrób wysokiej jakości, który nie spadnie z głowy i ulegnie uszkodzeniu podczas treningu.

kobieta biega w peruce

Jeszcze do niedawna osoby, które utraciły własne włosy, nie mogły pozwolić sobie na aktywność fizyczną w peruce, ponieważ wyroby nie były do tego przystosowane. Jednakże perukarstwo stale się rozwija, a więc w wielu codziennych sytuacjach peruka nie stwarza już żadnego dyskomfortu. Już w trakcie wybierania dla siebie peruki należy zastanowić się, w jakich warunkach ma się sprawdzić i pod tym kątem sprzedawca w Salonie Świat Peruk w Katowicach pomoże dobrać odpowiedni model. Oferujemy wyroby perukarskie najwyższej jakości i służymy profesjonalną poradą, jednak w tym wpisie pragniemy przybliżyć każdemu, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze peruki idealnej do sportu i jak o nią zadbać.

 

Mocowanie peruki

 

Choć peruka jest pewnego rodzaju nakryciem głowy i może początkowo sprawiać wrażenie, że zaraz się zsunie, to jednak jej konstrukcja oraz dodatkowe systemy mocujące uniemożliwią fryzurze przesunięcie się lub przekręcenie. Jeśli posiadamy perukę front lace, możemy ją przykleić przednią siateczkę do skóry za pomocą  kleju (np. got2be, który jest dostępny w każdej drogerii) w celu idealnego dopasowania brzegu peruki do skóry głowy. Bez obaw, po zdjęciu peruki można go zmyć ciepłą wodą. Alternatywnym sposobem na mocowanie peruki są taśmy. Warto jednak mieć na uwadze, że peruka może zsunąć się z głowy, jeśli ktoś niechcący szarpnie za włosy, np. w trakcie gry w piłkę ręczną bądź podczas treningu sztuk walki. Jeśli jednak uprawiamy sport, w którym nie dochodzi do kontaktu z innymi ludźmi, możemy być pewni, że peruka zostanie na swoim miejscu.

 

Budowa czepka

 

W trakcie treningów spotykamy się ze wzmożoną potliwością, która również wpływa na wygląd i żywotność peruki. Niestety im więcej ćwiczymy w peruce, tym częściej musimy ją prać, a to znacznie skraca jej żywotność. Dlatego też przy wyborze nowej fryzury warto zwrócić uwagę na rodzaj czepka peruki. Jeśli Klientka bądź Klient pragnie uprawiać sport w peruce, proponujemy wyroby oddychające, czyli takie, które mają czepek zbudowany tylko i wyłącznie z mikroskóry. Dzięki takiemu rozwiązaniu skóra głowy ma ułatwiony dostęp do powietrza, podobnie jak w przypadku naszych własnych włosów. Czepek nie wchłania za dużo potu i można znacznie rzadziej prać perukę niż w przypadku bardziej zabudowanej peruki.

 

Rodzaj włosów

 

Rodzaj włosów peruki również ma znaczenie. Jeśli zwiążemy lub zepniemy włosy syntetyczne i dojdzie do kontaktu z wilgocią, włos może się odkształcić i tylko poprzez wypranie peruki odzyskamy dawną fryzurę. Włosy naturalne również ulegają odkształceniu, jednak w mniejszym stopniu i można je wyprostować prostownicą. Należy jednak na początku wykonać próbę na niewidocznym pasemku włosów, by sprawdzić, czy została ustawiona odpowiednia temperatura.