Jak dbać o perukę naturalną?

Każdy, kto chce szybko i skutecznie zmienić swój wizerunek, może kupić perukę. Za jej pomocą możliwe jest uatrakcyjnienie wyglądu. Warto jednak odpowiednio o nią dbać, aby jak najdłużej cieszyć się jej urokiem i wysoką jakością. Jeśli zdecydowałeś się na zakup wyrobu wykonanego z prawdziwych włosów, zapoznaj się z tym tekstem. Podpowiadamy w nim, w jaki sposób należy dbać o perukę naturalną.

naturalne peruki

Pielęgnacja takiego wyrobu zajmuje znacznie więcej czasu niż peruki syntetycznej, ale za to ładniej się prezentuje i wyróżnia wysoką wytrzymałością. Odpowiednio zadbana wygląda jak naturalnie rosnące włosy, dzięki czemu być może niektórzy nawet nie zauważą, że nosisz na głowie perukę. Oprócz stosowania właściwych kosmetyków bardzo istotne jest przestrzeganie kilku zasad. Przede wszystkim pamiętaj, aby nie spać w peruce. Pocieranie nią o poduszkę może znacząco i trwale ją uszkodzić. Na trwałość wyrobu mają wpływ również wykonywane zabiegi stylizacyjne jak np. prostowanie czy farbowanie. Peruki z prawdziwych włosów w przeciwieństwie do syntetycznych można dowolnie modelować, ale należy pamiętać, że wszystkie czynności tego rodzaju prowadzą do osłabienia wyrobu.

 

Pielęgnacja peruk z prawdziwych włosów

 

Aby jak najdłużej cieszyć się efektem peruki wykonanej z prawdziwych włosów, należy o nią odpowiednio dbać. Bardzo ważne jest właściwe mycie wyrobu. Powinno się to robić raz na 2 tygodnie, ale częstotliwość prania peruki zależy od jej użytkowania. Niektórzy robią to częściej, a inni myją ją co miesiąc. Jeśli jesteś aktywny fizycznie, to powinieneś zwracać większą uwagę na pielęgnację wyrobu. Przed przystąpieniem do mycia, zadbaj o to, aby peruka była właściwie rozczesana. W tym celu nałóż ją na główkę bądź stojak. Najpierw rozczesuj końce, a dopiero później czesz włosy od nasady. Pamiętaj, aby ich nie szarpać – wykonuj tę czynność bardzo delikatnie.

Następnie możesz przejść do mycia wyrobu. Zmocz perukę pod lekkim strumieniem letniej wody, po czym nałóż na włosy odpowiednio dobrany szampon. Rozpocznij od góry i delikatnie rozprowadzaj kosmetyk po całej długości. Bardzo ważne jest to, żeby nie wykonywać ruchów okrężnych. Nie zapomnij umyć peruki również od wewnętrznej strony. Wywiń ją i delikatnymi ruchami umyj aż do uzyskania piany. Poczekaj chwilę i dokładnie spłucz szampon. Czynność najlepiej powtórzyć, aby mieć pewność, że włosy zostały dokładnie umyte. Po dwukrotnym umyciu i spłukaniu peruki nałóż na nią odżywkę. Najpierw rozetrzyj kosmetyk w dłoniach, a następnie wmasuj go we włosy i dobrze spłucz. Co jakiś czas możesz stosować maskę do intensywnej regeneracji włosów naturalnych zamiast odżywki. Ostatnim krokiem pielęgnacji peruki wykonanej z prawdziwych włosów jest suszenie. Najpierw osusz ją miękkim ręcznikiem, a następnie odłóż na stojak do całkowitego wyschnięcia.