Jak radzić sobie z poceniem skóry głowy w peruce?

Częstym zastrzeżeniem do peruk jest to, że powodują pocenie się skóry głowy. Nic dziwnego bowiem stanowią dodatkowe nakrycie, które może wywoływać ciepło, zwłaszcza latem. Istnieją jednak sposoby, aby sobie z tym skutecznie radzić. Jeśli zależy Ci na zakładaniu peruki również podczas ładnej pogody, sprawdź nasze propozycje. Dzięki nim noszenie wyrobu będzie komfortowe i przyjemne o każdej porze roku.

peruka damska

Na pocenie się skóry głowy w peruce klienci najczęściej narzekają latem. Takie uczucie może wystąpić również podczas długiego przebywania w nagrzanym pomieszczeniu. Peruka niewiele różni się od czapki, ponieważ jest to również dodatkowe nakrycie, wykonane z materiałów i włosów. Jednym ze sposobów na radzenie sobie z poceniem skóry głowy okazuje się dokładna pielęgnacja wyrobu. Przede wszystkim latem należy zadbać o właściwą higienę zarówno własnego ciała, jak i peruki. W tym celu trzeba ją regularnie myć, niezależnie od tego, z jakich włosów czy materiałów została wykonana. Bardzo istotne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, dlatego przed przystąpieniem do prania, zaopatrz się w specjalne preparaty. Dzięki nim usuniesz z peruki pot i inne zanieczyszczenia, jednocześnie nadając jej świeżość.

 

Wybór peruki również ma znaczenie

 

Nie bez znaczenia jest także wybór peruki – to, z jakich włosów i materiałów została wykonana, ma duży wpływ na pocenie skóry głowy. Jeśli zależy Ci na uczuciu świeżości przy częstym i długotrwałym noszeniu wyrobu, postaw na perukę naturalną. Stworzenie jej z wysokiej jakości materiałów oraz naturalnych włosów nie sprawi, że skóra głowy w ogóle nie będzie się pociła. Jednak w przeciwieństwie do peruki syntetycznej, ten rodzaj wyrobu zapewnia przewiewność i dłuższe uczucie świeżości. Produkty wykonane ze sztucznych włosów powodują szybsze pocenie się skóry głowy, szczególnie latem. Mogą być też krócej używane niż wyroby naturalne, ponieważ częściej się niszczą, m.in. przez pot oraz inne zanieczyszczenia.

Bardzo istotnym wyborem jest również baza peruki. Ma ona duże znaczenie, gdyż odpowiednio dobrana niweluje uczucie pocenia skóry głowy. Z tego powodu warto decydować się na cienkie i delikatne materiały, ponieważ zapewniają one lepszą przewiewność. Peruka powinna być właściwie dopasowana do potrzeb osoby, która będzie ją użytkowała. Pocenie skóry głowy jest sprawą indywidualną i nie każdy zauważy je podczas noszenia wyrobu.