Jaką perukę wybrać do pływania?

Osoby, które z jakiegoś powodu muszą nosić perukę, często obawiają się o to, czy będą mogły wykonywać wszystkie aktywności sportowe. Wyroby perukarskie budzą wiele wątpliwości, nawet te przygotowane z naturalnych włosów. Jeśli jednak wybierzesz wysokiej jakości produkt, nie musisz się obawiać. Nadal będziesz mogła robić wszystko to, co kochasz. Zalecamy jedynie ostrożność, ponieważ podczas pływania niektóre peruki mogą ulec uszkodzeniu.

Dawniej niemożliwe było moczenie wyrobów perukarskich, ponieważ ich długi kontakt z wodą mógł negatywnie wpłynąć na ich stan. Z tego powodu peruki były zdejmowane podczas każdej kąpieli. Dzisiejsze rozwiązania sprawiły jednak, że produkty są dużo bardziej wytrzymałe i odporne na różne czynniki. Wykonane z wysokiej jakości materiałów peruki można moczyć bez obawy, że włosy się uszkodzą. Należy jednak pamiętać, aby nie zamaczać na długi czas peruk syntetycznych. Są one bowiem gorszej jakości, szybciej się niszczą i nie wykazują odporności na wilgoć czy wysokie temperatury.

 

O czym należy pamiętać, wybierając perukę do pływania?

 

pływanie

Jeśli planujesz moczyć wyrób, wybierz perukę naturalną wykonaną z wysokiej jakości materiałów. W razie możliwości nie zanurzaj jej całej w wodzie, ponieważ nawet jeśli włosy są odporne na wilgoć, to spód wyrobu i wszelkie mocowania mogą być mniej wytrzymałe. W wodzie może dojść np. do rozpuszczenia się kleju, przez co wyrób ulegnie uszkodzeniu, a Ty stracisz pewność siebie, gdy nagle zauważysz, że peruka nie wygląda tak, jak powinna. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań, by pływać w peruce, ale uważając, by nie zanurzać całkowicie głowy.

Wybierając się na basen, nie ma powodów, by zakładać wyrób perukarski. W większości obiektów i tak konieczne jest noszenie czepków pływackich. Jeśli wstydzisz się swoich włosów lub chcesz ukryć łysienie, bez problemu zrobisz to za pomocą odpowiednio dobranego czepka. Nie warto go zakładać na perukę, ponieważ włosy i tak nie będą widoczne, a można w ten  sposób doprowadzić do ich uszkodzenia. W związku z tym, na basenie lepiej zrezygnować z noszenia peruki. Zdejmij ją w szatni podczas przebierania się i załóż czepek, dzięki któremu nikt nie zauważy Twoich problemów z prawdziwymi włosami.