Jaką perukę wybrać: naturalną czy syntetyczną?

Oferta producenta peruk damskich, męskich oraz dziecięcych powoduje, że każdy może wybrać produkt odpowiedni dla siebie. Dostępne są zarówno wyroby naturalne, jak i syntetyczne. Podstawową różnicę między nimi stanowi cena, ale także sposób pielęgnacji oraz możliwości zastosowania. Peruka powinna być idealnie dostosowana do potrzeb oraz upodobań osoby, która będzie ją nosiła. Przed zakupem zastanów się, na czym Ci zależy. Podpowiadamy, który wyrób kupić.

 

Charakterystyka peruk naturalnych

kobieta w peruce

 

Peruki naturalne stanowią doskonały wybór dla osób, które chcą je często i długo nosić. Świetnie sprawdzą się w przypadku łysienia czy wypadania włosów na skutek choroby lub wypadku. Wyróżniają się wysoką jakością i ładnym wyglądem, dzięki czemu prawdopodobnie nikt nie rozpozna, że nie są to Twoje prawdziwe włosy. Peruki naturalne dostępne są w wielu kolorach i długościach, dlatego bez problemu dobierzesz je do własnych potrzeb oraz preferencji. Są znacznie droższe od wyrobów syntetycznych, ale za to okazują się bardziej wytrzymałe.

Ich dużą zaletę stanowi również to, że można je dowolnie stylizować. W każdej chwili możesz zmienić fryzurę, ponieważ peruki naturalne są odporne na działanie wysokich temperatur. Zabiegi mogą je niszczyć, ale wtedy wystarczy oddać perukę do regeneracji. Możliwe jest nie tylko modelowanie czy kręcenie lub prostowanie włosów, ale również ich farbowanie. Takie zabiegi nie są za to możliwe w przypadku wyrobów wykonanych z włosów syntetycznych.

 

Czy peruki syntetyczne są gorsze?

 

Mimo tego, że peruki syntetyczne nie są przeznaczone do stylizowania, kręcenia czy farbowania, to nie można powiedzieć, że są gorsze. Ich dużą zaletę stanowi cena – wyroby nie są tak drogie, jak peruki naturalne, dzięki czemu można je częściej zmieniać. Sprawdzają się idealnie w przypadku osób, które chcą założyć produkt wyłącznie na jedną lub kilka okazji, a nie nosić go codziennie. Zachęcamy do skorzystania z tych produktów, jeśli nie lubisz układać fryzury. Peruki syntetyczne posiadają określone upięcia, dzięki którym zaoszczędzisz czas na modelowaniu włosów. Wystarczy, że rano założysz wyrób na głowę i gotowe – możesz wyjść z domu. One również są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i długościach, więc bez problemu dopasujesz je do własnych potrzeb, a także oczekiwań. Odpowiednio przymocowane do skóry głowy nie powodują dyskomfortu i ładnie się prezentują.