Kiedy trzeba wymienić perukę na nową?

Peruka to świetny sposób na zakrycie łysienia, które może mieć różne przyczyny. Jej noszenie zwiększa pewność siebie i uatrakcyjnia wizerunek. Za pomocą wyrobu możliwa jest szybka zmiana wyglądu, dlatego peruki sprawdzają się świetnie jako dodatki do stylizacji na przebierane imprezy. Częste zakładanie wyrobu może jednak spowodować jego uszkodzenie. Przekonaj się, kiedy produkt trzeba wymienić na nowy, a kiedy można spróbować poddać go regeneracji.

peruki w sklepie

Zdecydowanie bardziej wytrzymałe są peruki naturalne, więc jeśli zależy Ci na wysokiej jakości wyrobu i użytkowaniu go przez długi czas, zdecyduj się na zakup tego rodzaju produktu. Zarówno peruki syntetyczne, jak i naturalne z czasem ulegają nieodwracalnemu zniszczeniu. Delikatne uszkodzenia można spróbować naprawić za pomocą regeneracji wyrobu. Należy do nich przede wszystkim mechacenie się włosów przez kontakt z kołnierzykiem ubrania czy szalikiem. Natomiast zniszczenie peruki suszarką, prostownicą czy innym urządzeniem sprawia, że konieczna jest jej wymiana na nową. Z tego powodu należy przestrzegać wszystkich zasad pielęgnacji peruk naturalnych oraz syntetycznych.

 

Co wpływa na żywność wyrobu perukarskiego?

 

Aby jak najdłużej cieszyć się wysoką jakością i ładnym wyglądem peruki, trzeba o nią odpowiednio dbać. Do jej uszkodzenia prowadzą częste czesanie, ocieranie o ubrania czy targanie przez wiatr i inne czynniki zewnętrzne. Z tego powodu niektóre zniszczenia są nieuniknione i powinieneś być na nie przygotowany. Możesz jednak przedłużyć żywotność swojej peruki, właściwie ją pielęgnując. Najważniejsze okazuje się przechowywanie wyrobu. Gdy nie jest on używany, powinien znajdować się w bezpiecznym miejscu. Pamiętaj, że nigdy nie należy chować mokrej peruki – po jej umyciu poczekaj, aż wyschnie. Wilgoć może bowiem doprowadzić do powstania pleśni. Odkładaj ją na specjalny stojak lub przeznaczoną do tego główkę, aby peruka nie straciła swojego kształtu.

Bardzo istotne jest również stosowanie właściwych kosmetyków. Powinny być one dobrane do rodzaju peruki – inne preparaty są zalecane do wyrobów naturalnych, a inne do syntetycznych. Zapoznaj się dokładnie z informacjami od producenta, po czym zaopatrz się w potrzebne artykuły do właściwej pielęgnacji peruk.